Ze względu na ferie zimowe, termin nadsyłania prac konkursowych został przedłużony do 10 marca 2014 r.
 
Jesteś kreatywny i lubisz wymyślać różne historie?Znajomi i nauczyciele powtarzają Ci, że jesteś „bajkopisarzem”?Myślałeś kiedyś o karierze w Hollywood?

Jeśli tak, to konkurs filmowy „Młodzi o łupkach” jest właśnie dla Ciebie! Wymyśl historię na krótki scenariusz (max. 10 min. film), w którym zaprezentujesz aspekty geologiczne, środowiskowe i społeczne gazu z łupków. Film kryminalny, dokumentalny, przyrodniczy, a może science fiction? Sam zdecyduj i podziel się z nami swoim pomysłem! 
Autorzy najciekawszych prac zostaną zaproszeni na dwudniowe warsztaty łączące wiedzę o gazie z formacji łupkowych z warsztatami filmowymi. Z finałowych scenariuszy wybierzemy najlepszy, który zostanie zrealizowany przez profesjonalną ekipę filmową! 

Nagrody!

Oprócz dwudniowych warsztatów nt. pisania profesjonalnych scenariuszy filmowych w Warszawie, licznych książek, albumów, skały łupkowej, rocznej prenumeraty jednego z najpopularniejszych czasopism młodzieżowych. Główną Nagrodą będzie zrealizowany filmu wg. najlepszego scenariusza przez profesjonalną ekipę filmową. Film ten będzie miał premierę podczas jednego z festiwali filmowych, którego będziesz specjalnym gościem! Mamy nadzieję, że tym konkursem nie tylko rozbudzimy wasze łupkowe i filmowe zainteresowania, ale że przygotujemy was do jeszcze bardziej ambitnych wyzwań w przyszłości! 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie filmowym „Młodzi o łupkach”?

  • Ściągnij formularz zgłoszeniowy do konkursu wraz z Regulaminem konkursu i oświadczeniami.
  • Poproś o wsparcie swojego wychowawcę lub innego nauczyciela (masz tu pełną dowolność).
  • Zastanów się, czy chcesz sam opracować scenariusz, czy razem z przyjaciółmi? (max. 3 os. zespoły).
  • Wspólnie przeczytajcie Regulamin i wypełnijcie formularz.
  • Na zgłoszenia czekamy do 10 marca 2014 r.
  • Z końcem marca poinformujemy uczestników o wynikach konkursu, a w kwietniu 15 autorów najciekawszych scenariuszy zaprosimy na dwudniowa warsztaty filmowe.
  • Do 28 kwietnia ogłosimy zwycięzcę konkursu, a w czerwcu zaprosimy finalistów na premierę filmu w Warszawie!

Informacje, czym jest gaz z łupków znajdziesz na stronie www.pgi.gov.pl , a przykładowe scenariusze na www.ii.org.pl.

Gdzie szukać informacji nt. gazu z łupków?

Do 10 marca 2014 r. czekamy na Twoje zgłoszenie!