Projekty filmowe

O nas

Członkami naszego zespołu są pasjonaci filmów, szczególnie krótkometrażowych.

Współpracujemy z kilkoma profesjonalnymi ekipami filmowymi.Nasz nowy, partnerski projekt to konkurs filmowy „Młodzi o Wrocławiu”

Zachęcamy do zapoznania się z naszym nowym konkursem filmowym „Młodzi o Wrocławiu”

Wygraj kamerę i zrealizuj swój film!

Interesujesz się filmem? Marzysz o pracy aktora lub reżysera?

Jeśli tak to konkurs filmowy „MŁODZI O WROCŁAWIU” jest właśnie dla Ciebie!

Prześlij nam swój pomysł na scenariusz na film krótkometrażowy (do 3 minut) o Wrocławiu. Film powinien mieć pozytywny przekaz i humorystyczny akcent, tak, żeby budził zainteresowanie internautów. Teledysk, dokument, film z wątkiem przygodowym, komediowym, a może historycznym? Sam zdecyduj i podziel się z nami swoim pomysłem na film o Wrocławiu! (…)

Kliknij TUTAJ by poznać szczegółyNasz aktualny projekt to konkurs filmowy „Młodzi o Warszawie”

Zachęcamy do zapoznania się z naszym nowym konkursem filmowym „Młodzi o Warszawie”

Wygraj kamerę i zrealizuj swój film!

Interesujesz się filmem? Marzysz o pracy aktora lub reżysera?

Jeśli tak to konkurs filmowy „MŁODZI O WARSZAWIE” jest właśnie dla Ciebie!

Prześlij nam swój pomysł na scenariusz na film krótkometrażowy (do 3 minut) o Warszawie. Film powinien mieć pozytywny przekaz i humorystyczny akcent, tak, żeby budził zainteresowanie internautów. Teledysk, dokument, film z wątkiem przygodowym, komediowym, a może historycznym? Sam zdecyduj i podziel się z nami swoim pomysłem na film o Warszawie! (…)

Kliknij TUTAJ by poznać szczegóły


Zrealizowane projekty to m.in.:

Konkurs filmowy „Młodzi o Polsce”

Fundacja Instytut Innowacji wspólnie z Urzędem Miasta Ełk oraz polonijnym portalem – Dobra Polska Szkoła realizuje projekt „Młodzi o Polsce” dedykowany polonijnej młodzieży szkolnej w USA. Projekt jest finansowany w ramach programu „Współpracy z Polonią i Polakami za granicą 2015” Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ramach projektu młodzież została zaproszona do udziału w warsztatach filmowych oraz konkursu na scenariusz krótkometrażowego filmu fabularnego promującego Polskę. Najlepsza praca została realizowana w Polsce z udziałem zwyciężczyni konkursu.


W ramach projektu powstał film „Wymarzone wakacje w Polsce” na podstawie scenariusza laureatki konkursu „Młodzi o Polsce”, 14 letniej Gabrieli Zanko z Nowego Jorku.

Gabriela dzięki udziałowi w konkursie przyjechała pierwszy raz do Polski, od czasu, gdy wyjechała do USA wraz z rodzicami w wieku 4 lat. Podczas realizacji filmu Gabrysia po raz pierwszy miała okazję pływać jachtem, motorówką i odwiedzić piękne Mazury. Zwycięski scenariusz opowiada o przyjaźni, która spotyka młodych ludzi w niespodziewanym dla nich czasie i miejscu. Wspólne wakacje w Ełku stają się czasem wielu ciekawych przygód i zabawy oraz poznawania jednych z najpiękniejszych miejsc Polski. 
 
Film wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę Janek Kowalewski z Ełku, który doświadczenie aktorskie zdobył m.in. na planie filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W filmie wystąpiły także: Daria Mioduszewska oraz Gabriela Zanko. W epizodzie w Muzeum Powstania Warszawskiego wystąpił kpt. Janusz Walędzik, ps. Czarny z batalionu Chrobry II. 

26 września 2015r. miała miejsce uroczysta premiera w Nowym Jorku (link), podczas której zostało pokazanych 4 filmów zrealizowanych podczas warsztatów filmowych w szkołach polonijnych w Nowym Jorku, Connecticut i New Jersey. 28 września miała miejsce premiera w Warszawie, która odbyła się w hotelu Marriott. Honorowym gościem uroczystości był kpt. Janusz Walędzik. Wśród publiczności znaleźli się uczniowie i nauczyciele liceum polonijnego im Św. Stanisława Kostki. Ela Basowa, uczennica liceum polonijnego, zdobyła pierwsze miejsce w konkursie geologiczno – filmowym „Młodzi o łupkach”, a projekcja filmu „Gdyby stał się cud” zrealizowanego na podstawie jej scenariusza, była dodatkową atrakcją premiery.

ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA WYWIADU ZE ZWYCIĘŻCZYNIĄ KONKURSU – GABRIELĄ ZANKO


Konkurs geologiczno – filmowy „Młodzi o łupkach”

Przedmiotem konkursu było opracowanie scenariusza na film krótkometrażowy (do 10 min) na temat gazu z łupków (aspekty geologiczne, środowiskowe, społeczne). Uczestnicy mieli dowolność w opracowaniu historii (film dokumentalny, przyrodniczy, obyczajowy, komedia, kryminał itp.). Celem konkursu, oprócz rozwoju umiejętności kreatywnych, było zwiększenie zainteresowania młodzieży szkolnej procesami związanymi z poszukiwaniem i wydobywaniem gazu z łupków w Polsce, a także wzrost wiedzy uczniów na temat szans i zagrożeń z tym związanych. Autorzy najlepszych 15 prac wzięli udział w dwudniowych warsztatach dotyczących produkcji filmowej oraz wydobycia gazu. Do tej pory odbyły się dwie edycje konkursu w 2014 i 2015 roku. Projekt jest finansowany przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwo Instytut Badawczy.

W 2015 roku konkurs wygrała Elżbieta Basowa, uczennica Liceum Polonijnego im. Św Stanisława Kostki. Film opowiada historię Andrzeja, który bardzo lubi swoją koleżankę z klasy Wandę i chciałby się z nią umówić. Dziewczyna stawia jeden warunek: Andrzej musi zająć I miejsce w konkursie geologicznym. Chłopak jest załamany, ponieważ nauka nie jest jego mocną stroną. Gdy siedzi na przystanku tramwajowym, nagle otrzymuje nieoczekiwaną pomoc.


W 2014 roku, na podstawie zwycięskiego scenariusza Zuzi Wrabec, uczennicy wrocławskiego gimnazjum, fundacja zrealizowała film „Odyseja łupkowa 2034”. Fabuła filmu odpowiada historię nastolatki, która przenosi się w czasie do 2034 roku. Akcja dzieje się m.in. na wiertni (współpraca z PGNiG).

Skontaktuj się z nami i napisz, które z naszych działań szczególnie Cię interesują!Dołącz

Posiadamy również odpłatną ofertę warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży:

 • Warsztaty filmowe w szkole: 

  3-5 dni warsztatów filmowych dla grupy około 30 osób, w efekcie których powstaje videoclip promujący szkołę lub klasę. Cena: 3 000 zł , obejmuje warsztaty dla ok. 30 osób oraz montaż filmu. 

  Prowadzącym zajęcia jest 17 letni Janek Kowalewski, autor m.in. filmu promującego I LO w Ełku oraz filmu promującego Ełk

 • Stacjonarne warsztaty filmowo – aktorskie: 

  Zajęcia odbywają się w sali w hotelu Marriott raz w tygodniu po 3 godziny lekcyjne, kurs trwa łącznie 12 godzin. Podczas warsztatów uczestnicy mogą się wcielić w różne role: aktora, reżysera, operatora kamery, montażysty, dźwiękowca czy kierownika produkcji. Dla wszystkich przewidziane są również profesjonalne zajęcia aktorskie. Grupa liczy do 10 osób. 
  Cena za kurs: 600zł

 • Warsztaty filmowe podczas urodzin: 

  3 godziny wspólnego kręcenia filmu. Dzięki temu dzieci z bliska mogą zaobserwować na czym polegają role poszczególnych osób realizujących film, a przy tym świetnie się bawić! Zajęcia świetnie się sprawdzają również w grupach dzieci w różnym wieku. 
  Cena 600zł (obejmuje również montaż pamiątkowego filmu).

Możemy również przygotować indywidualną ofertę.

Zapraszamy do współpracy!