Fundacja Instytut Innowacji prowadzi dom dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Obecnie w domu mieszka 19 kobiet z dziećmi, natomiast docelowo planowane jest zakwaterowanie minimum 100 osób.

Priorytetem jest asymilacja w lokalnym środowisku, nauka języka polskiego i aktywizacja zawodowa. Fundacja stosuje innowacyjne metody nauki, m.in. naukę poza klasą w realnym środowisku, przy wspólnym gotowaniu lub innych zajęciach życiowych, jak szukanie pracy czy mieszkania.

Ważnym aspektem jest również integracja z lokalnym środowiskiem, dlatego mieszkanki Domu Uchodźcy, bo jak dotąd są to same kobiety, będą organizowały opiekę nad dziećmi na terenie własnego placu zabaw oraz targ własnoręcznie wykonanych produktów. Będą też tworzyły grupę wsparcia dla siebie i innych uchodźców w potrzebie.

Potrzebne wsparcie

Obecnie Fundacja skupia się na uzyskaniu samowystarczalności Domu Uchodźcy w zakresie żywieniowym, uruchamiając produkcję żywności na własne potrzeby mieszkańców, a docelowo również na sprzedaż, aby zapewnić pracę osobom, które tego potrzebują.

Obecne zapotrzebowanie:

  • łóżka, najlepiej piętrowe, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń,
  • wyposażenie kuchni: szafki ze zlewem, zmywarki, kuchenki z piekarnikiem,
  • minimum dwie pralki i jedna suszarka,
  • zapasy żywności.

Dodatkowo w obiekcie brakuje mnóstwa drobiazgów, które nie są artykułami pierwszej potrzeby, ale na pewno poprawiłyby komfort życia. Ponadto czekamy na Fundatora placu zabaw, który wyposaży plac parkingowy w huśtawki i piaskownice.

Chcesz pomóc?

Wpłać darowiznę na rachunek w PLN na rzecz zbiórek dla Ukrainy:

38 1910 1048 2205 9909 3150 0002