W roku 2016 odbywały się bezpłatne lekcje językowe! Zajęcia prowadzone były przez 3 wolontariuszy: 22 – letniego Geoffrey’a z Francji, 18 – letniego Oskara z Niemiec, 23 – letnią Miriam z Hiszpanii. Lekcje odbywały się w hotelu Marriott oraz przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie. Projekt był realizowany w ramach Wolontariatu Europejskiego finansowanego z programu Erasmus Plus.

Nasi wolontariusze:

Oskar pochodzi z Lipska. Pasją Oskara jest matematyka, umie również grać na gitarze. Dzięki swojemu młodemu wiekowi szybko nawiązał świetny, bezpośredni kontakt z uczniami gimnazjum nr 1 w Konstancinie oraz uczestnikami projektu „Młodzi o Warszawie”. Oskar uczestniczy również w spotkaniach w Klubie Seniora, podczas których prowadzi konwersacje w języku niemieckim.

Geoffrey jest zafascynowany Polską, spędził kilka miesięcy w Olsztynie, gdzie współpracował z lokalną administracją oraz miesiąc na intensywnym kursie j. polskiego w Krakowie. Geoffrey skończył studia licencjackie w zakresie zarządzania kadrami, obecnie jest w trakcie studiów na kierunku „Przedsiębiorczość i Innowacje” na Uniwersytecie we Francji. Geoffrey chętnie poprowadzi zajęcia z języka francuskiego, dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konsultacje dla młodych przedsiębiorców w zakresie opracowania biznes planu.

Miriam ma 23 lata i studiuje inżynierię chemiczną oraz mediacje. Interesuje się odnawialnymi źródłami energii. Ma doświadczenie w organizowaniu warsztatów dla dzieci, jej pasją jest teatr. Chętnie poprowadzi zajęcia z języka hiszpańskiego, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Bezpłatne konwersacje indywidualne i grupowe z języka niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego odbywały się na poziomach od A0 do C2. Lekcje dostępne były dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.