Film „Warszawski sen” wygrał w konkursie „Młodzi o Warszawie”, zdobywając ponad 122 tysięcy odsłon w ciągu zaledwie 10 tygodni od premiery. Film pokazuje Warszawę oczami obcokrajowców, którzy wspólnie śpiewają utwór Czesława Niemena „Sen o Warszawie” w nowej aranżacji przygotowanej przez Pako Sarr.

Autorem pomysłu na scenariusz jest Teo Grynberg, uczeń Społecznego Gimnazjum nr 55 przy ul. Karmelickiej 26 w Warszawie. Dziś o godzinie 10:00 w obecności dyrekcji, nauczycieli i wszystkich uczniów, przedstawiciele fundacji wręczyli Teo Grynbergowi główną nagrodę w konkursie – kamerę Go Pro ufundowaną przez Dom Development, sponsora konkursu.

Ruszyły zdjęcia do filmów realizowanych w ramach konkursu „Młodzi o Warszawie” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Na zdjęciach Agnieszka Kaczorowska w filmie reżyserowanym przez Sarę Szymańską i Nadię Szymańską, do którego scenariusz napisały Kinga Witczak i Tosia Dobrowolska. Dalszy ciąg historii powstanie już w najbliższą niedzielę w Łazienkach Królewskich, a premiera wszystkich trzech konkursowych filmów podczas festiwalu Kino w Trampkach 8 czerwca. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po wakacjach, wygra film, który będzie miał najwięcej odsłon na kanale You Tube Fundacji Instytut Innowacji, która w 2016 roku obchodzi jubileusz 10-lecia.


Znamy zwycięzców konkursu filmowego „Młodzi o Warszawie”! 
Dnia 20.03.2016r. Komisja Konkursowa wybrała 3 scenariusze, na podstawie których powstaną filmy krótkometrażowe o Warszawie:

 • „Przypadek” autorstwa Aleksandry Kasprowicz
 • „Poświęć trochę czasu Warszawie” autorstwa Kingi Witczak i Antoniny Dobrowolskiej
 • „Czym dla Ciebie jest Warszawa?” autorstwa Teo Grynberga

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Komisja przyznała również wiele wyróżnień m.in. za kreatywność i walory edukacyjne. Autorzy wyróżnionych prac zostaną uhonorowani podczas uroczystej premiery, która planowana jest na początku czerwca. Zdjęcia do filmów będą realizowane w kwietniu. 

Osoby, które chciałyby wystąpić w filmach w charakterze statystów proszone są o pilne nadesłanie swoich zgłoszeń na adres warszawa@ii.org.pl


Warsztaty filmowe w hotelu Marriott, 24.01.2016r.

Interesujesz się filmem? Marzysz o pracy aktora lub reżysera?

Jeśli tak to konkurs filmowy „MŁODZI O WARSZAWIE” jest właśnie dla Ciebie!

Prześlij nam swój pomysł na scenariusz na film krótkometrażowy (do 3 minut) o Warszawie. 
Film powinien mieć pozytywny przekaz i humorystyczny akcent, tak, żeby budził zainteresowanie internautów. 
Teledysk, dokument, film z wątkiem przygodowym, komediowym, a może historycznym? 
Sam zdecyduj i podziel się z nami swoim pomysłem na film o Warszawie!

Prace mogą być przygotowane indywidualnie lub w grupach dwuosobowych.

Autorzy 15 najlepszych prac wezmą udział w warsztatach filmowych z udziałem profesjonalnych aktorów, a 3 najlepsze scenariusze będą zrealizowane przez profesjonalną ekipę filmową! 

Autorzy filmu najwyżej ocenionego przez Internautów otrzymają nagrody (kamery GoPro) podczas uroczystej gali. 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.

Zgłoszenia

Wyślij e-mail do 13.12.15r. na adres warszawa@ii.org.pl opisując krótko (max. pół strony dokumentu Word) swój pomysł na film oraz podając swoje imię lub pseudonim artystyczny i telefon.

W ramach projektu twoja klasa lub nieformalna grupa może również wziąć udział w inspirujących lekcjach reżyserii i aktorstwa. Zajęcia trwają 1-2 godziny lekcyjne. Jeśli chcesz zamówić bezpłatne zajęcia w swojej szkole lub na uczelni wyślij zgłoszenie na adres warszawa@ii.org.pl podając swój nr telefonu.

Osoby, które nie mają pomysłu lub nie spełniają kryteriów konkursu, ale chcą wziąć udział w projekcie w roli statystów, doradców, obserwatorów itd. proszone są o e-mail na adres warszawa@ii.org.pl w tytule wpisując „Chcę”.

Masz pytania? 
Napisz do nas lub zadzwoń:
Kamila Kaszkiel
e-mail: warszawa@ii.org.pl
tel.: 22 654 64 35
tel.: 503 012 957

Cele konkursu:

 • Rozwój kreatywności młodzieży.
 • Wspieranie młodych talentów.
 • Ukazanie Warszawy oczami młodych osób jako miejsca, w którym warto jest mieszkać, realizować marzenia, rozwijać się i cieszyć się życiem.
 • Ukazanie zarówno nowej jak i zabytkowej architektury, kultowych miejsc, wyjątkowych wydarzeń i osób związanych z Warszawą etc.
 • Promocja Warszawy jako miasta dającego duże możliwości samorealizacji, a także możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, relaksu, zabawy, rozrywek kulturalnych i sportowych.

Harmonogram konkursu:

Etap I: październik 2015 – grudzień 2015

 • Ogłoszenie konkursu: październik 2015r.
 • Zgłaszanie prac konkursowych: do 13 grudnia 2015r.
 • Ocena prac konkursowych i wyłonienie finalistów I etapu: grudzień 2015r.

Etap II: Styczeń 2016 – marzec 2016

 • Jednodniowe warsztaty filmowe dla autorów 15 najciekawszych prac konkursowych: styczeń 2016r.
 • Nadsyłanie przez uczestników warsztatów filmowych poprawionych i bardziej rozbudowanych scenariuszy: marzec 2016r.
 • Ogłoszenie zwycięzców – autorów 3 najlepszych scenariuszy: marzec 2016r.

Etap III: kwiecień 2016 – czerwiec 2016

 • Realizacja 3 filmów w oparciu o zwycięskie scenariusze: kwiecień – maj 2016r.
 • Publikacja 3 filmów na kanale You Tube i przeprowadzenie głosowania na najlepszy film: 
  maj – czerwiec 2016r.
 • Uroczysta emisja zwycięskiego filmu z udziałem honorowych gości, wręczenie nagród autorom scenariusza, na podstawie którego został zrealizowany zwycięski film (nagrodami są kamery Go Pro).

REGULAMIN KONKURSU (link)