Od 1 kwietnia 2014 Fundacja Instytut Innowacji realizuje projekt „Równy start – dwa modele wsparcia dla Cudzoziemców w Polsce”, który współfinansuje Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżet państwa.

  • Kolonia NAD MORZEM dla dzieci i młodzieży (Ustka)
  • Szkolenia Kadry i płace
  • Kursy języka angielskiego
  • Kolonia w górach dla dzieci i młodzieży
  • Szkolenie PR i e-marketing

Już od 2009 roku fundacja wspiera cudzoziemców, którzy postanowili swoją przyszłość związać z Polską. Robimy to przede wszystkim poprzez praktyczne działania takie, jak dostęp do bezpłatnego kształcenia zawodowego, dzięki którym Cudzoziemcy mogą zdobyć nowe kwalifikacje lub pogłębiać swoją wiedzę zdobytą w ojczystym kraju.

To, co wyróżnia projekt „Równy start” spośród innych, to skierowanie uwagi na dzieci cudzoziemców, którzy wraz ze swoimi rodzicami przeprowadziły się do Polski. Zdajemy sobie sprawę z tego, że było to dla nich, a także dla całej rodziny wielkie wyzwanie. Nowa szkoła, nowe znajomości, nowy język… wiele zmian, a także i przeszkód do pokonania. Dlatego postanowiliśmy zaproponować także młodszej grupie możliwość udziału w programie integracyjnym. Ponieważ nasza fundacja współpracuje z grupą pedagogów oraz tłumaczy, stworzyliśmy ofertę wczasów dla dzieci i młodzieży zagranicznej – serdecznie zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do udziału w tej nowej formie wsparcia dla rodziców i dzieci. 
A już za miesiąc kolejna niespodzianka!

W projekcie „Równy start” tradycyjnie znajdziecie Państwo ofertę bezpłatnych kursów zawodowych i językowych. Wybór tematyki został podyktowany ilością zgłoszeń na tego typu szkolenia w naszych poprzednich projektach (Integracja przez naukę, Integracja przez edukację, Pierwszy krok do integracji). Mamy nadzieję, że tak jak poprzednio, nasze propozycje spotkają się z Państwa ambicjami i potrzebami.

Zapraszamy do udziału!