Fundacja AUTOKREACJA we współpracy z Fundacją Instytut Innowacji realizuje projekt społeczny pod nazwą „Dobry sąsiad lepszy niż daleki krewny”. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie korzyści jakie przynosi integracja wokół wspólnych celów.

Pilotaż projektu rozpoczął się 1 października na osiedlu Regaty w Warszawie inauguracyjną imprezą integracyjną „Najlepsi przyjaciele”. W programie m.in. bezpłatne porady weterynarzy i szczepienia, możliwość wyrobienia na miejscu książeczki zdrowia i wykonania zdjęcia, porady pielęgnacyjne, pokaz tresury psów, catering, atrakcje dla dzieci, w tym możliwość poznania i karmienia nietypowych zwierząt domowych, ciekawe zagadki i lekcja edukacyjna.

Projekt zakłada cykl podobnych imprez poruszających istotne problemy małych społeczności. Ważnym elementem będzie bogato ilustrowana publikacja podsumowująca wydarzenia i poruszająca m.in. aspekty bezpieczeństwa, zasady współżycia na osiedlach mieszkaniowych w szczególności właścicieli zwierząt domowych, ich podopiecznych oraz dzieci.

Celem długofalowym projektu jest wzrost bezpieczeństwa i zaufania wobec sąsiadów w myśl zasady, że dobry sąsiad jest wart więcej niż najdroższy alarm.