Poznaj nasz Zespół!

Kamila Kaszkiel

Założycielka fundacji / Przewodnicząca Rady

Założycielka fundacji i Prezes Zarządu w latach 2006 - 2014, a od czerwca 2014r. Przewodnicząca Rady Fundacji. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania.
Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała podczas staży w International Dance Inc. w Nowym Jorku i w niemieckiej filii koncernu Philipsa. Przez 5 lat pełniła funkcję dyrektora "Youth Business Poland" programu działającego pod auspicjami Jego Wysokości Księcia Walii.
Autorka i realizatorka wielu innowacyjnych projektów społecznych adresowanych do różnych grup docelowych m.in. migrantów, młodzieży, pracowników organizacji pozarządowych.

Katarzyna Gontarczyk

Fundatorka / członek rady

Ekonomista, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1993 roku w branży Public Relations, przez trzy lata dbała o wizerunek polskiego giganta - firmy ORBIS - w najtrudniejszym dla niej okresie przekształceń. Od 1996 roku odpowiedzialna za Public Relations pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton w Warszawie, z sukcesem wprowadziła tę nową markę do Polski. W roku 2004 awansowała na stanowisko Dyrektora d/s Public Relations hoteli Starwood w Polsce tworząc strategię społecznej odpowiedzialności tej firmy. W ramach CSR firmy Starwood odpowiedzialna za organizację licznych wydarzeń specjalnych, aukcji i koncertów charytatywnych. Od 2006 roku jest fundatorem i członkiem rady fundacji Instytut Innowacji.

Joanna Chodor

Prezes Fundacji


Prezes Fundacji Instytut Innowacji, od kilkunastu lat jest aktywnie związana z sektorem organizacji pozarządowych zawodowo i społecznie. Doświadczenie zawodowe zdobywała również pracując w jednostce badawczo-rozwojowej i administracji publicznej. Interesuje się zagadnieniem rozwoju ekonomii społecznej, współpracą organizacji non-profit i administracji oraz pomocą rozwojową na rzecz krajów uboższych.Szymon Kaszkiel

Dyrektor Fundacji


Dyrektor fundacji.
Współpracuje z biznesem, tworząc i realizując wysokiej jakości projekty społeczne oparte na współpracy trójsektorowej.
Zaangażowany w działalność fundacji od początku jej istnienia współtworzy projekty skierowane do różnych grup społecznych, w tym dzieci, młodzieży i osób starszych z grupy 50+.
Karolina Janeczek

Ukończyła filologię ukraińską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz strategię odpowiedzialnego biznesu (CSR) w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracę zawodową zaczęła jeszcze podczas studiów, gdzie zajmowała się organizowaniem pobytu gości z Ukrainy i Rosji w Polsce podczas wydarzeń kulturalnych. Po studiach spędziła rok w Gruzji, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą w miasteczku Ozurgeti i okolicznych wioskach, w ramach Euroklubów, które założyła z lokalną organizacją pozarządową prowadząc autorskie zajęcia z zakresu integracji europejskiej. Po powrocie rozpoczęła pracę w Fundacji Instytut Innowacji, w której od 2009 r. jest odpowiedzialna m.in. za wdrażanie i rozliczanie projektów z zakresu wsparcia dla imigrantów. W międzyczasie stworzyła i zrealizowała 5 własnych projektów dedykowanych emigrantom. Współpracowała też z lokalnym stowarzyszeniem w miejscowości Łomnica Zdrój, z którym realizowała działania aktywizujące społeczność lokalną. Pasjonatka podróży po krajach byłego ZSRR (najlepiej autostopem), kuchni wegańskiej i literatury faktu.

Łukasz Teofilak


Doświadczony koordynator projektów międzynarodowych.
Uczestnik wielu szkoleń pracowników młodzieżowych oraz wymian młodzieży jako lider grup, m.in. w Bułgarii, Austrii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Turcji, na Cyprze.
Absolwent kursu NGO Master Współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Z działalnością w organizacjach pozarządowych związany od 2012 roku.
Swoje zawodowe zainteresowania koncentruje na edukacji pozaformalnej oraz innowacyjnych metodach nauczania młodzieży.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

Aleksandra Witek


Specjalista do spraw marketingu odpowiedzialna za tworzenie materiałów promocyjnych i graficznych oraz obsługę mediów społecznościowych.
Grafik komputerowy.
Tworzeniem stron internetowych oraz grafiki zawodowo zajmuje się od 2002r.
W latach 2005-2007 mieszkała w Nottingham, UK pracując jako Manager na lotnisku East Midlands.
Absolwentka studiów AWF WSHE Włocławek, rozwijając swoje pasje i zainteresowania w roku 2012 zdobyła tytuł Ratownika Medycznego.
Ma bogate doświadczenie w sprzedaży i marketingu oraz budowaniu zespołów.
Lubi pracę z młodzieżą, nie boi się zatrudniać nawet bardzo młodych osób bez wcześniejszego doświadczenia, choć przyznaje, że każda praktyka zawodowa jest ogromnym atutem przy poszukiwaniu pracy.


Karolina Laskowska


Specjalista do spraw marketingu odpowiedzialna za tworzenie materiałów promocyjnych i graficznych oraz obsługę mediów społecznościowych.
Ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Interesuje się muzyką rozrywkową lat 50-90, historią fotografii, liternictwem, neuromarketingiem i marketingiem relacji oraz komizmem, a chwilami nawet tragikomizmem.
Współtwórca koncepcji Akademii Innowacji oraz twórca jej logo.


Przemysław Redner

Ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe w Warszawie. Oprócz rachunkowości zarządczej pasjonują go zagadnienia prawne oraz optymalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Posiada doświadczenie w skutecznej windykacji należności oraz w prowadzeniu spraw pracowniczych w tym kadrowo-płacowych. Specjalizuje się w rozliczaniu projektów unijnych. W wolnym czasie współpracuje z trzecim sektorem jako coach i mentor organizacji pozarządowych, prowadzi również szkolenia z zagadnień finansowo-księgowych i kadrowych. Jest na liście doradców CSR akredytowanych przez PARP.

Janek Kowalewski

Janek jest uczniem klasy maturalnej I LO im. Żeromskiego w Ełku, pasjonuje się sztuką filmową. Doświadczenie zdobywał na deskach teatru ełckiego centrum kultury, grał również m.in. w filmie fabularnym "Miasto'44" w reżyserii Jana Komasy. Był reżyserem i pomysłodawcą filmu "Happy Ełk" na zlecenie Urzędu Miasta w Ełku. Dla Fundacji Instytut Innowacji reżyserował i grał główną rolę w filmie realizowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach projektu "Młodzi o Polsce". Jest ekspertem i prowadzącym zajęcia w ramach Akademii Filmowej Instytutu Innowacji, ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą, a zrealizowany przez niego film promocyjny dla własnej szkoły bije rekordy popularności na kanale You Tube.

Grażyna Szatkowska

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej. Wieloletni praktyk z doświadczeniem w zarządzaniu biurem, zespołem pracowniczym, a także stanami magazynowymi w firmach handlowych.
Umysł analityczny, szczegółowo analizuje przepisy i umowy handlowe. Skutecznie współpracuje z urzędami i organizacjami pozarządowymi, wspiera schroniska i propaguje wszelkie formy życzliwości dla zwierząt. Realizuje liczne projekty społeczne, zwłaszcza te dotyczące edukacji seniorów.
Prywatnie ciepła i życzliwa osoba, potrafiąca godzić życie zawodowe z rodzinnym.To miejsce czeka na Ciebie!

Dołącz do nas!

Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz jak go napisać?

Poszukujesz organizacji, która może złożyć projekt?

Jesteś trenerem i chciałbyś poprowadzić zajęcia w ramach naszej Akademii Innowacji?

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas!