Akademia Innowacji

Misja

Tworzymy wspólnie z zainteresowanymi: rodzicami, nauczycielami i beneficjentami, atrakcyjny dla młodzieży program zajęć uzupełniających zajęcia szkolne.Jak tworzymy program?

Pytamy samych zainteresowanych, czyli najmłodszych czego chcą się uczyć, a raczej w co chcą się bawić, co jednocześnie można połączyć kreatywnie z nauką. Pytamy młodzież na jakie zajęcia zechcieliby poświęcić swój czas wolny, co ich interesuje, czego chcieliby się dowiedzieć. Pytamy również nauczycieli lub potencjalnych wykładowców naszej akademii czy mają własne pomysły na ciekawe zajęcia, u nas te pomysły można zrealizować - o ile tylko znajdzie się choć sześcioosobowa grupa chętnych uczestników. Pytamy potencjalnych sponsorów czy chcą ufundować zajęcia dla grup defaworyzowanych lub w inny sposób wspomóc realizację naszej misji. Angażujemy wolontariuszy, również obcokrajowców.


Fundacja Instytut Innowacji istnieje od 2006 roku i skupia się przede wszystkim na innowacjach społecznych. Akademia Innowacji jest platformą wymiany doświadczeń i pomysłów oraz miernikiem zapotrzebowania rynku na konkretne projekty edukacyjne. Szukamy narzędzi, dobrych programów, gier edukacyjnych i zabawek kreatywnych, jesteśmy wyłącznym dystrybutorem kilku prężnie rozwijających się marek w Polsce oraz propagatorem polskich wyrobów za granicą. Chcemy brać czynny udział w dyskusji o wychowaniu i wykształceniu współczesnego społeczeństwa, dotyczy to osób w każdym wieku zgodnie z zasadą, że uczyć się trzeba przez całe życie.

 

Akademia skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, ale nie wykluczamy ani najmłodszych ani najstarszych, jesteśmy również Akademią Innowacji Trzeciego Wieku.

 

Organizujemy zajęcia pozalekcyjne, a także warsztaty w czasie lekcji szkolnych, m.in. warsztaty filmowe, w czasie których może powstać videoklip promocyjny dla szkoły.

 

Wierzymy, że najlepsze efekty szkoleniowe można uzyskać poprzez działania wymagające interakcji: warsztaty , festiwale, szkolenia, konferencje, praktyki, networking. Jesteśmy dumni, że realizujemy projekty nie tylko we współpracy z krajami europejskimi, ale również z uczestnikami z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Organizowaliśmy w Polsce konferencję "Strategia EU 2020w kontekście mniejszości narodowych", wzięło w niej udział ponad 200 uczestników z 10 krajów, a w toku kilkudniowych obrad wypracowanych zostało ponad 250 rekomendacji dla Komisji Europejskiej. W ostatnim czasie zrealizowaliśmy warsztaty kulinarne, propagowaliśmy gry i zabawy różnych narodów również w centrach handlowych będących obecnie centrami życia społecznego, współtworzyliśmy podręcznik do nauki języka polskiego poza klasą, zrealizowaliśmy film promujący Polskę wśród młodzieży polonijnej w Stanach Zjednoczonych na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.Poszukujemy:

  • Trenerów - którzy maja do zaproponowania ciekawe zajęcia
  • Dzieci i młodzież - które chcą wziąć udział w innowacyjnych zajęciach

Jeśli chcesz wziąć udział w naszym projekcie

Skontaktuj się z nami i napisz, które z naszych działań szczególnie Cię interesują!

Obecnie prowadzimy:

  • Warsztaty filmowe
  • Warsztaty aktorskie
  • Warsztaty kreatywne dla dzieci z wykorzystaniem chrupek Play Mais

Chrupki są plastyczne, łączą się bez użycia kleju, aby je trwale zespolić wystarczy dotknąć ich brzegi do zwilżonej ściereczki dołączonej do zestawu. Wymagają znacznie mniej precyzji od klocków Lego, dzięki czemu pozwalają nawet najmłodszym dzieciom stworzyć autorskie kreacje. Nie stanowią przy tym zagrożenia dla dziecka, jeśli mały element budowli zostanie połknięty, ponieważ wykonane są z jadalnej kukurydzy z dodatkiem barwników spożywczych.